Ali Koç’tan Aziz Yıldırım’a cevap

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, eski başkan Aziz Yıldırım’ın dün kendisine yönelik yaptığı eleştirilere yanıt verdi.

Ülker Stadı’nda düzenlenen seçimli olağan genel kurul toplantısında konuşan Koç, kendisi ve arkadaşlarının Aziz Yıldırım’a hiçbir zaman saygısızlık yapmadığını belirtti.

Hiçbir konuşmasında Aziz Yıldırım’dan “Eski başkan” şeklinde bahsetmediğini vurgulayan Koç, “Dünden beri büyük ikilem içindeyim. FB TV’de konuşmanın hepsini hiçbir şekilde kesmeden yayımladık. Bu sadece duyduğumuz saygının bir göstergesi değil, kendimize duyduğumuz öz güvenin de bir işaretidir. Çıkın karşımıza diyoruz, çıkmıyorlar. Burada asıl hedef yıpratmak. Bu zihniyette olan insanlar, Fenerbahçe’nin başarısıyla uzaktan yakından alakaları olmayan insanlar. Fenerbahçe’nin de bir PYK’sı var. Paralel Yönetim Kurulu.” ifadelerini kullandı.

Göreve geldikleri günden beri Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının federasyonlara ziyarette bulunduğunu dile getiren Koç, şöyle devam etti:

“ARTIK KIRGIN DEĞİL KIZGINIM”

Ali Koç, artık Aziz Yıldırım’a kırgın değil kızgın olduğunu ifade etti.

Ekibinin Aziz Yıldırım’ı kandırdığını ifade eden Koç, “Aziz Yıldırım hala benimle uğraşmanın beni kızdırmanın nelere mal olacağını görememiştir. Çok isterdim buraya gelme nezaketini, cesaretini göstermesini. Otopark konusunda kartları Fenerium’a tahsis ettik. Abdullah Bey yürüyemiyormuş. İstiyorsanız tribüne size yer ayıralım dedik. Abdullah Bey’in yürüyemeyeceğini ifade ederek nezaketsizlik diyerek gelmediler. Şart mı Abdullah beyle gelmeniz. Geri kalanınız gelin Abdullah Bey gelmesin. Onunla her lokantaya, sıra gecesine gidebiliyorsunuz, buraya gelin. Ayrıca sizin beraber ne işiniz var bu kadar hakareti ettikten sonra.” diye konuştu.

Saygılı yaklaşımının kendisi için artık geride kaldığını vurgulayan Koç, şunları aktardı:

“İNTİKAMINIZI BENİM BAŞKANLIK DÖNEMİM BİTİNCE ALIN”

Ali Koç, Aziz Yıldırım’ın kendisine karşı intikam beslediğini öğrendiğini dile getirdi.

Efsane başkan dedikleri Aziz Yıldırım’ın kendilerini SPK’ye şikayet ettiğini hatırlatan Koç, “İntikamınızı benim başkanlık dönemim bitince alın. İçine Aziz ve arkadaşları kaçmış diyorsunuz ya bir aynaya bakın. Bana olan husumetiniz kulübümüze zarar vermekte. Koskoca efsane başkanımız Fenerbahçe’yi SPK’ye şikayet ediyor. Daha dönemimizin ilk başlarında ortak tanıdığımız birine ‘intikamımı almadan ölmeyeceğim.’ demişsiniz. Bel ki şaka yaptınız ama 2.5 sene sonra görüyorum ki pek şaka değil. FETO’culukla suçlamadım diyorsunuz benim bir proje olduğumu özel toplantılarda anlatmışsınız, size yazıklar olsun. Ben sizinle havada, karada, suda her yerde mücadele ederim ama kulübümüze zarar veriyorsunuz.” değerlendirmesinde bulundu.

Aziz Yıldırım’ın çıkarlarının kulübün önüne geçtiğini belirten Ali Koç, şöyle konuştu:

“ÖNÜMÜZDEKİ SENE ŞAMPİYON OLMAK ZORUNDAYIZ VE ALLAH’IN İZNİYLE OLACAĞIZ”

Ali Koç, önümüzdeki sezon şampiyonluk yaşamak zorunda olduklarını söyledi.

Kendi dönemlerinde kulüpten sadece 2 ihraç olduğuna da değinen Koç, geçen 3 senede emeklerinin, çabalarının, hedeflerinin ve en önemlisi kalplerinin karşılığını saha sonuçlarında alamadıklarını belirtti.

Söz konusu süreçte mali sorunların yanı sıra amatör şubelerde çok başarılı olduklarını vurgulayan Koç, sözlerin şöyle tamamladı:

Aziz Yıldırım’ın sarı-lacivertli kulübün mevcut yönetimini mahkemeye vereceğine dair ifadeleriyle ilgili Ali Koç, “Teklifim nedir? Ayağa kalkmayan şöyle diyorsunuz ya. Beni mahkemeye vermezseniz öyle olsun. Beni küçük düşürmek için onların eski futbolcularından medet umuyorsunuz ya mahkemeye vermeyen öyle olsun. Koskoca Aziz Yıldırım böyle bir adamdan medet umar mı?” diye konuştu.

Birçok konuda yaptığı eleştirisiyle ilgili Aziz Yıldırım’ı FB TV’de bir araya gelmeye davet eden Koç, “Teklifimde ısrar ediyorum. Kabul etmezseniz maça filan da gelmeyin. FB TV’ye çıkacağız. Sizin yaptığınız bütün iddiaları hatta unuttuklarınızı tek tek konuşacağız. Herkesin kim doğru, kim yalan söylüyor bilmesi lazım. Belki mahcubiyet duyarsınız. Bize omuz verirsiniz bu mücadeleyi hep birlikte yaparız. Üç yıl önce size yalan söylüyorsunuz demiştim. Şu an değişmemişsiniz demek durumundayım.” ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım’ın elinde olduğunu iddia ettiği belgeleri açıklamasını isteyen Ali Koç, şöyle devam etti:

“BENİ DEĞİL SİZ HİÇ KİMSE TEHDİT EDEMEZ”

Hiç kimsenin kendisine tehditte bulunamayacağını belirten Ali Koç, şunları aktardı:

“NE KULÜBÜ SATAN VAR, NE DE SATILABİLECEK MEVZUATI VAR”

Ali Koç, selefi Aziz Yıldırım’ın bahsettiği sarı-lacivertli kulübün satışı iddiasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Fenerbahçe taraftarının kulübün satışına asla müsaade etmeyeceğinin altını çizen Başkan Koç, şunları kaydetti:

“BİZLER YOLCU, TARAFTAR HANCIDIR”

Sarı-lacivertli kulübün başkanı, Aziz Yıldırım’ın “Seni taraftarla göndereceğim.” ifadesine yönelik şunları kaydetti:

Ali Koç, eski başkan Aziz Yıldırım’ın transferler, basketbol şubesi ve diğer konulardaki eleştirilerine ise şu yanıtı verdi:

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir